Języki:

Ta strona jest tworzona przy użyciu danych Wikimapii. Wikimapia jest ogólnodostępnym przedsięwzięciem wolontariuszy z całego świata. Zawiera informacje o 32480963 miejsc. Dowiedz się więcej o Wikimapii i przewodniku..

Warszawa - najnowsze komentarze

  • Urząd Regulacji Energetyki, Eliot100 napisał 5 lat temu:
    Warto czasem się douczyć, nim zabierze się głos w sprawie, w której pojęcia się nie ma. Owszem, budynki rysuje się według fundamentów. Ale obowiązuje dodatkowa reguła. Wyjątek stanowią ubytki na parterze o ile znajdują się dokładnie pod obrysem budynku. Taki wyjątek jest logiczny i niezbędny. W przeciwnym razie budynki z tunelowym przejściem musiałyby być rysowane jako dwa odrębne budynki.Tak samo musielibyśmy rysować jako dwa odrębne elementy stadiony z tunelem na bieżnię (jest ich kilka tysięcy) Gmach Warszawskiej Giełdy musiałby składać się z dwóch niedotykających się budynków. Sala Kongresowa w Pałacu Kultury i Nauki byłaby oddzielnym budynkiem, który nie należy do Pałacu. Sugeruję poczytać sobie w tym temacie na forum anglojęzycznym.
  • ul. Dzielna, 21, Eliot100 napisał 5 lat temu:
    Szanowny bardulo, zacznij może naprawiać swoje pokraczne kontury i wszystkie inne błędy, a nie czepiaj się szczegółów. Bo jak narazie całą Warszawę przeszukałeś, by do czegoś się przyczepić, a naprawić swojej szkodliwej działalności ci się nie chce.
  • Budimex S.A., Eliot100 napisał 5 lat temu:
    W tym budynku nie ma ani jednego balkonu.
  • Urząd Regulacji Energetyki, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Może rysownik nie zna planu budynki ? Budynek jest posadowiony na fudamencie. Rysuję po konturze budynku. (Wersja nr 5)Budynek ma wysunięcia powyżej parteru.
  • ul. Dzielna, 21, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Ale cudo obrysu w Wersji nr 10
  • ul. Nowolipki, 32, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Czy ta wersja nr 5. jest poprawna
  • ul. Nowolipki, 28B, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Zabawka w obrysie obiektu
  • Budimex S.A., szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Tu rysownik obrysu (wersja 8) przypuszczam nie wie że balkony nie mają fudamentów
  • ul. Kolska, 9a, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Przypuszczam ten adres jest mylny
  • ul. Piaskowa, 4, szperacz gnębiony gość napisał 5 lat temu:
    Budynek 6 piętrowy. Górne 5 pięter posiada balkony.
  • ul. Grzybowska, 46, Dariusz gość napisał 5 lat temu:
    W tym domu na poddaszu mieszkał Stanisław Maria Rochowicz (Wojciech Pokora) pracownik muzeum, historyk sztuki - bohater filmu Stanisława Barei "Poszukiwany, poszukiwana". :)
  • Zespól budynków TVP S.A. przy Placu Powstańców Warszawy 7/ ul.Moniuszki 2/ ul.Jasna 14/16, Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Ostatnia z prezentowanych fotografii (ta z wejściem na łukowym narożniku) przedstawia wejście gospodarcze do zaplecza bufetu znajdującego się z piwnicy. Służy do dostarczania zaopatrzenia, i wywozu tego co zbędne. Kiedyś w początkach istnienia telewizji w tym gmachu, było to główne wejście do Telewizji - wchodziło się ( a właściwie schodziło po schodach) na poziom - 1 do głównej sali konsumpcyjnej istniejącego już wtedy bufetu z.... a jak że ! z wyszynkiem....! Wprost na bar :) . Nie było jeszcze zabronione, nie wolno tylko było być pijanym. Przez cały czas obecności TVP w tym miejscu był bufet, w różnej , zmieniającej się formie - do czasów obecnych. Dostępny tylko od wewnątrz (przepustka!). Jedna z obecnych sal konsumpcyjnych mieści się w przerobionym na współczesne potrzeby dawnym pomieszczeniu skarbca banku, który tu istniał przed wojną. Ściany - 55 cm wzmocnionego żelbetu ze żwirem granitowym. naprawdę mocna rzecz! Do wykonania nowych otworów zastosowano metodę mikrowybuchów, a i tak zbrojenie zostało, usunięte następnie inną metodą. Przez pewien czas za PRL - u i krótko po przemianach społecznych w Polsce, obok bufetu był także wewnętrzny sklepik dla pracowników typu "mydło i powidło" - wielobranżowy, co by nie trzeba było wychodzić na zewnątrz. Do niedawna nad wejściem był szyld: litery TV.
  • Polskie Radio, Eliot100 napisał 6 lat temu:
    Co to znaczy "prze zemnie"?
  • Polskie Radio, Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Pod powiększonym prze zemnie obrysem wewnątrz budynku znajdują się najważniejsze części tego gmachu - STUDIA RADIOWE.
  • Przepompownia ścieków, Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Tu kończy się tymczasowy rurociąg ze ściekami z lewobrzeżnej części Warszawy kierowanymi do oczyszczalni ścieków "Czajka", zbudowany na moście pontonowym po awarii kolektora w tunelu pod dnem Wisły.
  • Osiedle mieszkaniowe, Eliot100 napisał 6 lat temu:
    Jak zwykle, tytuł małą literą, zresztą błędny, błędna kategoria. Mam już dość poprawiania za użytkownika Wojtek1961. Czego by się nie dotknął to partaczy..
  • XLIX liceum Ogólnokształcące, Eliot100 napisał 6 lat temu:
    Nieprawda. Proszę spojrzeć na "ukośną Warszawę um" rzut w kierunku północnym - widać wyraźnie zakręt siatki i rzut w kierunku południowym - także widać.
  • XLIX liceum Ogólnokształcące, Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Północno wschodni narożnik ogrodzenia szkoły nie jest zaokrąglony ani ścięty. Ma kąt prosty. Przedstawiony zarys ogrodzenia nie jet rzeczywisty.
  • Herbatnik, Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Już nie ma "Herbatnika" w tym miejscu.
  • "Cascade Residence", Wojtek1961 napisał 6 lat temu:
    Budynek prawie skończony. Trwają prace wykończeniowe. Zdjęto ogrodzenie budowy.Tylko od ulicy dojście do budynku jest ogrodzone niskim ogrodzeniem z segmentów używanych przy odgradzaniu terenów imprez masowych lub demonstracji. Na wywieszonej tablicy informacyjnej widnieje termin oddania inwestycji do użytku : 30.07.2019 r. ... dawno przekroczony. Ze względu na stare, nieaktualne zdjęcie satelitarne, nie przedstawiające obecnego stanu terenu - możliwe jest tylko przybliżone przedstawienie faktycznego obrysu skończonego budynku. Posesja zajmuje także teren ogrodu nad podziemnym garażem na zapleczu domu, z zielenią i licznymi obiektami tzw. "małej architektury" odgrodzony od terenu otaczającego sąsiednie starsze budynki. Dyskusyjny może być adres budynku z powodu kolejnych zmian nazwy ulicy: Modzelewskiego/Kaczmarskiego/Modzelewskiego..... (z powodów, niestety - powiedzmy sobie prawdę - politycznych interesików partyjnych, niezależnie od opcji) . Gdy wyburzono poprzedni budynek i rozpoczynano budowę była ulica Modzelewskiego, na tablicy budowy widnieje adres: ul. Kaczmarskiego 63, okoliczne budynki mają Modzelewskiego, przy narożnikach ulicy są tablice z napisem: ul. Modzelewskiego..... Bałagan.